El Kaide Militanları Silah Ve Bayraklarıyla Türkiye’de Cirit Atıyor… VİDEO

TurkNA 25 Temmuz 2012 0

Suriye’de emperyalizm destekli kirli savaşın başlamasıyla birlikte ABD ve İsrail’in bölgede kullandığı maşalar da bir bir oyuna dahil oldu. Bunlardan en ilginci ise El Kaide militanları.

Türkiye’de sürecin başlamasıyla birlikte El Kaide militanlarının Türkiye-Suriye arası mekik dokuduğu birçok sefer yazıldı çizildi. Ancak hükümet bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Turk North America olarak geçtiğimiz aylarda yaptığımız bir haberde El Kaide militanlarının Hatay’daki kamplarından fotoğraflar yayınlamıştık. Ancak yaptığımız haberin üzeri o fotoğraflar başka bir yerde çekilmiş denilerek örtüldü.

Turk North America bir gazetecilik başarısına daha imza atarak El Kaide militanlarının Türkiye-Suriye sınırında ellerinde silahları ve bayraklarıyla nasıl cirit attığını gösteren görüntüleri ele geçirdi.

Görüntülerde iki sınır kapısı arasında Türkiye’ye doğru yürüyen elleri silahlı El Kaide militanları görülüyor. Militanlar tarafından kaydedilen videoda El Kaideciler örgüt bayrağı ile birlikte sloganlar arıyorlar ve Suriye’de bir şeriat devleti kuracaklarını haykırıyorlar.

Görüntülerden de anlaşılacağı üzre Türk polisi ve askeri militanların Türkiye’ye girip çıkmasına göz yumuyor. Üstelik tüm Dünya tarafından terörist kabul edilen, ABD’de 11 Eylül’ün saldırılarının planlıyıcısı olarak tanına, Amerikan ordusunun tüm Dünya’da operasyonlar düzenlediği El Kaide militanlarının yine ABD’nin çok aktif rol aldığı bir karmaşanın içinde nasıl ellerini kollarını sallayarak gezdikleri ise bir muamma.

Ancak bu görüntülerde muamma olmayan tek şey Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin El Kaide milatanlarını Esad’a karşı bizzat desteklediği, silahlandırdığı ve Türkiye’den Suriye’ye geçip müslüman kanı dökmelerine nasıl izin verdiğidir.

Bununla beraber görüntülerdeki El Kaide militanlarından bazıları Dünya genelinde Kırmızı bültenle arananlardan.

Ne diyelim Türkiye-Suriye sınırı tüm terör örgütlerinin cirit attığı bir çiftliğe dönüşmüş. Bu çiftlikten elbet Türk halkı da ilerleyen dönemlerde bombalar ve katliamlar olarak payını alacaktır.

Haber: Armağan Yılmaz

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

0saves


Haberi beğendiyseniz Yorum Yapım veya RSS‘e üye olarak haberleri rss okuyucunuzdan takip edebilirsiniz.

Facebook hesabınla yorum yap

Yorum Yaz »