Emine Erdoğan’ın Bu Fotoğrafı Ortalığı Karıştırdı – (ÖZEL HABER)

TurkNA 04 Nisan 2012 1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın sosyal paylaşım sitelerine düşen bir fotoğrafı büyük tartışmaları da beraberinde getirdi.
Emine Erdoğan, gençlik yıllarında çekilen bu fotoğrafında 8 kız arkadaşlarıyla beraber bir evde görülüyor. Fotoğrafı ilginç kılan şey ise fotoğrafın bir içki masası etrafında çekilmiş olması. Fotoğrafta Emine Erdoğan’ın elinde içki kadehi görülmese de diğer arkadaşlarının kadeh kaldırdığı gözleniyor.
Başbakan Erdoğan’ın son günlerde yaptığı dindar gençlik açıklamalarından hemen sonra ortaya çıkan bu fotoğraf önümüzdeki günlerde Türkiye gündemini meşgul edecek gibi görünüyor.
Ancak özel bir fotoğrafın bu tür bir tartışma için kullanılması ya da gündeme taşınması da etik değil tartışmalarını beraberinde getiriyor. Biz gazetecilik görevi olarak fotoğrafı  yayınlıyoruz. Ancak bu fotoğraf üzerinden yapılacak siyasi tartışmaları da etik bulmadığımızı belirtmek isteriz.
Fotoğrafın sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmasından sonra bir çok kullanıcı yorum yağmuruna tuttu. İşte o yorumlardan bazıları:
 1. recep bey’in kulağına gitmesindir. (forgetmn, )

 2. baş örtülü bulunduğu için yarım günaha girdiği masadır. (myzra, )

 3. birde bu kadının kocası alkolü kaldırmaya çalışıyor. (cm 4 oynayan genc, )

 4. günümüz üniversiteli kapalı kızların -bi’ kısmını- yansıtmaktadır. (renksizgolge, )

 5. birayla başlayıp tekilayla bitmiştir. (dogum gunu pastasinin oglu, )

 6. içki değil meyve suyudur. (cekoslovakyalilastim, )

 7. fotoşoktur o fotoşok:) (kaptanihumayun, )

 8. sözde müslüman olmak. (bbaskk, )

 9. gerçekten şaşırmadım . bunlardan her şey beklenir. (lapon,)

 10. kompile’dir. (darius ve krezus, )

 11. emine erdoğan ın “arkadaşlar durun içmeyin. günahtır.” diyen yüz ifadesinin gözden kaçtığı bir fotoğrafta yer alan masadır. (noraliya, )

 12. kadeh kaldirmiyor beyler?, o zaman da ayni eşarbı örtmüş. (batmanli batman, )

 13. içki içmeyi dinden çıkmak sana hoşaflara göre sözde müslümanlıktır. şu an bulunduğu konumla çok terstir o ayrı ama sonuçta insan olması, alkolün arada iyi gitmesini göz önünde bulundurduğumuzda normaldir. ha sonra çıkıp alkol için ileri geri konuşmaya hakkın yok o ayrı. (atesi olan var mi, )

 14. şşş!! zemzemdir o, susun bakiyim. (resev, )

 15. rakı ile zemzemi aynı bardakta birleştirince sevabı çok olurmuş.( biz öyle duyduk)
 16. bu fotoğraftaki hanımefendiyi bir yerlerden tanıyorum emine erdoğan değil mi? hanımefendi bir davete katılmış fotoğraf çektirmiş gençlik yılları herhalde. tabi türbanlı olmak alkol içmemek, alkollü ortamda bulunmamak anlamına gelmiyor. alkol alemi yapmış olsa bile, kendisi dindar bir müslümandır elhamdurillah. (mutlubaykus,)
 17. bazılarının yaptığı gibi kaset fotoğraf v.s olaylarla insanlara saldırmanın bir diğer versiyonudur. hangi taraf yaparsa yapsın yanlış yanlıştır. herkesin özel hayatı kendisini ilgilendirir.
 18. metalci gençlik alem yapıyor. (jimabi, )
 19. gayet normal olan durumdur. anormal olan şimdi aksi yönde konuşup, alkole ulaşımı zorlaştırmaya destek vermesidir. (tenpura, )
 20. ohanzi. dünyanın sonu gelmiş bulunmaktadır. sanırım 2012 kehanetleri doğru çıkacak. korkuyorum. (sadibjk, )
 21. bu sülaleden hiç haz etmediğin halde şu fotoğrafa baktığım da objektif davranabiliyorum. kişinin öyle bir ortamda olması demek illa alkol alıyor anlamına gelmez. netice de içki içtiğini destekleyen bir fotoğraf değildir. ne elinde ne de önünde herhangi bir kadeh yok. hoş, kadeh olsa dahi bir fotoğraf karesinde onun içki olup olmadığını bilemeyiz. o yüzden bu kare bana emine erdoğan hakkında kötü anlamda bir yargı edindirmez. aksine belki de türbanlı biri olarak o kare içine girmekten gocunmaması sempati bile yaratabilir bazı çevrelerde. hee ben de öyle bir sempati oluşturdu mu? asla… (kendini bilen, )
 22. belaltı vuruşları kim yaparsa yapsın sevmem istemem bu fotoya bakınca kermes yada toplum yararına bir toplantıymış gibi algılıyorum. elinde içki kadehi yok, asıl güzel olan ortamda cin varmış gibi kaçmaması ve ortama ayak uydurmasıdır başı açık kapalı içki içeni içmeyeni aynı karede önemlisi bu. (itt schaub lorenz, )
 23. ilk bakışta, araya erkek karışmış dediğim. ha unutmadan, afiyet bal şeker olsun! (bambam bigelow,)
 24. içki içene yoktur bir lafımız ancak dini duyguları sömüren insanların müslümanım diye kendilerini bas bas tanıtması ardından çıkan bu resim skandaldır. (sozluk emekcisi, )
 25. alkol alemi diye bir tabir yanlıştır. bu fotoğrafa bakıp böyle bir yorum yapmak da söz konusu kişiye saygısızlıktır. herkes içki içilen bir ortamda bulunabilir. arkadaş ortamında içki içilebilir. kişi kendi inancına göre içmez, o ortamda bulunması da orda alem yapıldığı anlamına gelmez. akp’li de değilim sadece bu şekilde insanları yargılamak yanlıştır. (red queen, )
 26. artık üzümden ibarettir. (caliskan ahmet, )
 27. dikkatli olmak lazım bu konuda ha, yarın kapıyı polis çalarsa şaşırmayalım. (denzkore,
 28. dindar bir müslüman olarak içki içmediğim ama içki içilen toplantılara katılmışımdır. bu tip bir fotoğraf üzerinden bana benzer yorum yapılsaydı, sadece günahlarım hafiflerdi. zira yapılan yorumlar sadece günah alıyor. (fakiramagururlugenc, )
 29. işte konunun özü budur. emine hanımın alkol alması yada alkol içilen bir ortamda bulunması değildir. bir gezi sırasında ağlama duvarının önünde fotoğrafı çekilen ilker başbuğ adlı genelkurmay eski başkanın bu konu üzerinden yıllardır yıpratılmaya çalışılmasıdır. hemde akp taraftarları tarafından. insan genelevde de bulunabilir , kiliseye’de gidebilir , alkol içilen ortamda bulunabilir , ağlama duvarını ziyaret edebilir.
 30. dinini bilmeyen konuşuyor, peygamber efendimiz s.a.v. buyuruyor ki : ” ahiret gününe inanan içki masasında bulunmasın”. yani içmesende o ortamda olmamalısın. yok içmiyormuş, yok sadece poz vermiş.
 31. bildiğin liseli veya acemi üniversiteli ortamıdır. alkol alemi diye şaşaalı şekilde lanse etmek tuhaf kaçmaktadır. (usualsuspects,)
 32. zemzem katıp, alkolün etkisini kırdığı durumdur. (diskriminant,)
 33. abartılacak bir durum yok,kendini bilen için..
 34. kimseyi ilgilendirmeyen mevzudur, ister icki masasinda bulunur, ister yer sofrasinda, isterse bilmem ne ortaminda.

 

HABER: Armağan Yılmaz

0saves


Haberi beğendiyseniz Yorum Yapım veya RSS‘e üye olarak haberleri rss okuyucunuzdan takip edebilirsiniz.

Facebook hesabınla yorum yap

1 Yorum »

 1. ali kalkan 12 Mayıs 2013 at 16:34 - Reply

  beyler gündeme bomba gibi düşen başbakan ve nimet çubukcunun sex kasedi yakında aldığım 1 istihbarata göre eski üst düzey emniyet mensubundan geldi bu haber

Yorum Yaz »